Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěže 2009

VCU Nekoř 19.9. 2009

Poslední závod ligy začal na Nekořském cvičišti v pravé poledne a kdo se trochu zdržel u oběda přišel o to nejzajímavější z celé soutěže. Ta začala kategorií mužů a právě v prvních zhruba dvaceti minutách se odehrálo vše podstatné a divácky nejatraktivnější. Už jako třetí se předvelo první z družstev bojujících o titul Kunčické B a novým ligovým rekordem 20,15 si o něj důrazně řeklo. Hned po nich patřila dráha našim mužům kteří mohli být za určitých okolností ještě celkově čtvrtí. Předpokladem byl co nejlepší výsledek, dále pak o 6 míst horší výkon Mostku a nějaký ten zádrhel v podání V.Mýta. První podmínku jsme zvládli způsobem který jsme snad ani sami nečekali. Pokus i přes drobný zádrhel na pravém proudu vyšel parádně a byl z toho nový osobáček 22,04 !!! Druhá podmínka se začala naplňovat o chvíli později když Mostek předvedl čas téměř o 10 vteřin pomalejší. Třetí z podmínek, tedy zaváhání V.M. , to už byla po zkušenostech z předchozích sezon v podstatě vyřešená záležitost a vše se potvrdilo při jejich pokusu když nástřik trval neuvěřitelných 22 vteřin. V soutěži tedy muži obsadili druhé místo parádním výkonem který jim pomohl k celkovému čtvrtému místu v lize. To je asi maximum kterého jsme letos byli schopni dosáhnout , takže spokojenost!!!

Stejně úspěšné vlastně ještě malinko víc , pokud jde o Nekořský závod, byly ženy. Ty se konečně dočkaly prvního místa v soutěži a jako bonus přidali stejně jako muži osobní rekord který má nyní hodnotu 24,08.  Na lepší než páté místo v celkové tabulce to sice  nestačilo ale jak se říká „ Konec dobrý, všechno dobré“ . 

Věřme že oba naše týmy začnou příští sezonu stejně úspěšně jak zakončili tu letošní.

Vychutnejte si video našich parádních výkonů :-)))) 

VCU Lanšperk 12.9. 2009

Lanšperská soutěž která byla předposlední zastávkou ligového kolotoče vyšla naší výpravě tak napůl. Muži se chystali na pokoření rekordu a po záhadně pomalé vodě z toho bylo jen 13.místo v čase 16.73.  Ženy se naopak rekordu přiblížily na dostřel a výkon 18,33 jim vynesl druhé místo. Při pohledu do tabulky znamenají tyto výsledky následující vyhlídky pro celkové umístění našich družstev. Muži mají stále ještě šanci vyškrábat se na čtvrté místo. K tomu je zapotřebí skončit nejhůře na 5.místě a záležet bude samozřejmě na výkonech soupeřů před námi. V nejhorší možné kombinaci ale můžeme skončit až jedenáctí ,tedy celkem široké spektrum možností. Ženy mohou také pomýšlet na celkové čtvrté místo ale v případě nezdaru mohou skončit klidně až sedmé.  Věřme že z Nekoře povezeme domů ty nejlepší možné výsledky!!

Video pokusů z Lanšperka ZDE

VCU Lanškroun  5.9. 2009

Chladné a větrné počasí , to byl hlavní nepřítel závodníků na Lanškrounském poháru. Závod byl zahájen kategorií mužů ve které k žádnému velkému překvapení nedošlo. Týmy z čela tabulky předvedly standardní výkony a totéž se dá říct i o našem pokusu. Poprvé v sezoně jsme využili možnost půjčení když místo Milhause na pravém proudu zaskočil Aleš Lipavský z V.Mýta. Pokus jsme šli odzadu pěkně na pohodu a nebýt lehce zašmodrchané Bankéřovi hadice a tím pádem pozdějšího výstřiku , mohl být čas ještě o nějakou desetinku lepší. Přesto jsme s výkonem 18,78 při naší aktuální výkonnosti spokojeni a po Brandýském nezdaru je to jeden z těch lepších výsledků. V tabulce jsme poskočili zase o něco vpřed na 6.místo.

Ženám se tolik nedařilo a čas 21,31 je zařadil až na 8.místo v soutěži. Přesnou příčinu nevím páč jsem odjel domů dříve ale tento výsledek znamená pro ženy propad v tabulce na 7. místo.

VIDEO mužů ZDE

Ženy budou později, když ne tady tak určitě na DVD z letošní sezony:-))

VCU Brandýs nad Orlicí 22.8. 2009

Po čtyřtýdenní pauze jsme se opět vydaly bojovat o body do okresní ligy. Tentokrát se závodilo v Brandýse nad Orlicí. Na kvalitním terénu fotbalového hřiště se sjelo 20družstev mužů a 11 ženských týmů. Jako první z našich družstev zasáhly do bojů ženy. Říká se že není možné aby savice s O kroužky přisávala vzduch. Omyl, Věra nás přesvědčila že to možné je a podle toho to také dopadlo. Čas 25,04 stačil pouze na 9. místo.

O chvíli později předvedli svůj pokus muži ale výsledek byl ještě horší. Start díky Bankéřovi až na podruhé , to nebyl problém. Michalem přišlápnutá Bankyho hadice, to byl menší problém. Ovšem utržená hadice od mašiny to už byl neřešitelný problém!!! Takže NP a nula bodů. To samozřejmě znamená propad v tabulce i když ztráty nakonec nejsou tak veliké jak by se v první chvíli zdálo. Průběžně se dělíme o 8 místo s Turovem. Ženy zůstaly na 5 místě o které se už ale musí taky dělit s Lanšperkem.

VIDEO  ZDE

VCU Mladkov  25.7. 2009

Mladkovský pohár byl poslední zastávkou ligového kolotoče před prázdninovou přestávkou. Dvoupokusový závod i s ohledem na loňské výsledky sliboval zajímavou podívanou a kvalitní výkony. Letos bohužel závodníkům znepříjemňovalo život počasí které střídalo přeháňky se sluníčkem a nemohlo to dopadnout jinak, než že muži v obou pokusech schytali právě tu méně příjemnou variantu. Proto jsme zezadu šli trochu opatrněji než za sucha. První pokus byl navíc ovlivněn Bankéřovou spadlou půlspojkou na základně, následným nedotažením a delším sestřihem přes 20 vteřin. I napodruhé jsme si tedy nemohli dovolit žádnou nerozvážnost takže očekávané zlepšení se dostavilo v podobě času 18,93 který nás zařadil na 8.místo v soutěži. V celkové tabulce patří mužům 6.místo (64 bodů) za V.Mýtem (64bodů) a Kunčickým A (68bodů). Na medailové pozice ztrácíme aktuálně 22 bodů.

Naše ženy daly v prvním kole čas lehce přes 20vteřin a kdyby soutěž takhle skončila odvezly by si druhé místo. Ve druhých pokusech přidaly zlepšení na 19,45 ale zlepšovaly se i soupeřky a nakonec se před holky vecpaly ještě další tři týmy. I přes zlepšený výkon skončily nakonec ženy až na 5.místě.  Stejné místo jim patří i v celkové tabulce. Na čtvrtou Rybnou ztrácejí pouhý bodík a na nejbližší z medailí ztrácejí bodů devět.

videjka našich pokusů ZDE

VCU Česká Třebová 18.7. 2009

Máme za sebou jedinou soutěž ligy která se běhá v centru města a na asfaltovém povrchu. Začínalo se jako obvykle mužskou kategorií a na start jsme se postavili jako desátí v pořadí.Díky drobné chybě na "béčkách" a citelnému prostřiku na pravém proudu jsme zastavili časomíru na údaji 19,48. Největším překvapením nejen pro mě byl fakt že se košík po vytažení savice povaloval spokojeně na dně kádě.Nejspíš ho k odšroubování přemluvil silný proud dopouštěné vody. Rozhodčí však uznal pokus jako platný a jelikož rozhodčí má vždy pravdu tak se s ním přece nebudeme hádat že:-)))).  Tento nevýrazný výkon stačil až na 8.místo!!  V tabulce se vzhledem k výkonům soupeřů na našem průběžném 5.místě nic nezměnilo.

Ženy zvládly svůj pokus celkem dobře a přestože i ony trochu prostříkly pro změnu na levém terči, stačil čas 20,58 na 3.místo v soutěži. V tabulce se holky posouvají vzhůru a aktuálně jim patří 4.místo.

Videjko našich pokusů ZDE

VCU Dolní Třešňovec 11.7 2009

Tohoto závodu jsem se nezúčastnil a tak jen telegraficky předám info získané přes SMS.

Průběh soutěže zřejmě citelně ovlivnilo počasí, konkrétně vítr, a vyhořela řada favoritů. Problémy se bohužel nevyhnuly ani našemu mužskému družstvu a po brutálním omývání levého terče(33,62) jsme skončili až na 17.místě. Zcela opačně se se složitými podmínkami vypořádaly ženy a s výkonem 26,57 vybojovaly druhé místo.

V průběžné tabulce patří mužům 5.místo a ženám 6.místo.

Videjko z této soutěže bohužel nemám :-((

 VCU Bystřec 4.7. 2009

Bystřecké závodiště je vzhledem ke svému sklonu považováno za jedno z nejrychlejších ale stejně jako v minulých letech zůstaly výkony v oblasti průměrných a od rekordů na hony vzdáleny. Mužské družstvo bylo nuceno malinko zatočit sestavou což ale na samotný výkon nemělo vůbec žádný vliv. Startovali jsme hned jako druzí a náš trošičku zadržený pokus v čase 18,79 se nejprve zdál být až zbytečně opatrný. Postupem času se ale naše taktika začala jevit jako správná a po problémech řady dobrých družstev nás nakonec překonali pouze tři z nich. Stejně jako z Černovíra jsme si tedy odváželi body za nepopulární ale pro nás velmi cenné čtvrté místo díky čemuž jsme poskočili v tabulce na třetí příčku.  Speciální pochvala patří Kubovi který se během jednoho tréninku přeškolil z proudaře na béčkaře.

Hodně vyrovnaná byla soutěž v ženské kategorii. Hned sedm časů bylo pod 20s a prvních devět týmů se vešlo do rozmezí 1,6s . Naše holky však bohužel skončily až téměř na konci této nabité skupinky a s výkonem 20,15 obsadily konečné 8.místo.

video pokusu mužů  (na holky už jsem byl pryč)

VCU Černovír 27.6. 2009

Černovírská soutěž zahájila sérii pěti závodů v řadě. Jako tradičně na hřišti pod lesem a jako tradičně na nástřikové terče. Sestavu jsme zachovali stejnou jako v předchozí ligové soutěži a stejně jako minule jsme k běžnému tréninku přidali ještě jeden ranní zahřívací před odjezdem. Startovali jsme až ve druhé polovině startovního pole a tak jsme se nejdřív mohli pokochat výkony soupeřů které v téměř ideálních podmínkách opravdu stáli za to. Když na nás přišla řada, věděli jsme že k dobrému umístění bude potřeba výkon na hranici našeho osobáčku. Tomu jsme se nakonec dost přiblížili. Čas 23,02 sice nestačil na naše sousedy z Kunčic(22,48) a Orlice(22,50) přesto jsme s ním byli spokojeni. Radost z medailového umístění nám nakonec sebral v závěru soutěže Bošín(22,44) a tak jsme si z Černovíra odvezli body za 4.místo které nám po této soutěži patří i celkově.

Holky svoji sestavu skládaly až do poslední chvíle a nakonec byly nuceny využít možnost půjčení. To se nakonec ukázalo jako dobrý tah když Hornotřešňovská proudařka výrazně přispěla k letos nejlepšímu umístění našich žen. Při samotném pokusu měla sice Věra problémek nalámat savici do kádě ale vše ostatní včetně nástřiku už vyšlo parádně a čas 25,13 znamenal 2.místo o které se naše holky dělily díky shodnému času s Lanšperkem.

Díky těmto výkonům postoupila obě naše družstva do smíšeného finále ve kterém si postupující tým musel vyměnit tři členy za závodníky opačného pohlaví. Tady jsme všem přítomným připravili malou exhibici když v mužském finále vyběhl po mnoha letech opět na proudu Pavel Černohous. I přes menší problémy při zakleknutí kdy se štěstím zkrotil hadici s proudnicí se útok povedlo dokončit, výsledný čas však na vítězství o které tu šlo nestačil.

Ženské finále bylo přehlídkou minel v zadních řadách a naše kombinovaná sestava skončila druhá avšak před Lanšperkem což rozhodlo o rozdělení cen za hlavní závod.

Doufejme že se našim družstvům bude alespoň stejně dařit i v dalších závodech.

VIDEO našich pokusů ZDE

Okresní kolo 13.6. 2009

Okresního kola v Jablonném nad Orlicí se zůčastnilo pouze družstvo mužů v kategorii II. tedy veteránské kde věkový průměr musí být nad 35let. Sestavu jsme tedy vyztužili zkušenými veterány a jednou jsme si v této sestavě i potrénovali. Trénink byl tak usilovný že jsme při něm zničili dvě hadice ale vydařil se.  Závod veteránů byl na programu až v odpoledních hodinách a my ke svému pokusu nastupovali jako třetí. Ještě před samotným pokusem jsme byli nuceni provést vsuvku s názvem pořadová příprava. Při ní stejně jako na okrsku bavil všechny přihlížející svým pochodem až za hranicí dokonalosti několika G vyladěný „Lojza“. Stejně jako na okrsku jsem si marně kladl otázku, k čemu že ta kašpařina vlastně je ???  Pak už se konečně závodilo. Domácí technická četa chtěla nejspíš udělat závod zajímavější a tak hned při prvním napouštění kádě nechala téct vodu déle než by bylo třeba. Travička mezi kádí a základnou se tak hned na úvod změnila v nádherný bahýnko. Jako bonus přidali rozdělovač na napouštění jen kousíček od startovní čáry a že gumičky moc netěsnili jim nevadilo. V bahenní lázni se tak závodníci mohli kurýrovat hned na startu. Trochu suchého místa zbylo jen na proudaře a béčkaře. Zlatá liga, říkal jsem si v duchu.  Poněkud nestandartní podmínky ani spadlá savice těsně před vypršením limitu na přípravu nás nevyvedli z míry. „Junioři“ na sání zodpovědně splnili svůj úkol a když Pavel zacvaknul svůj spoj asi tisícinu vteřiny před tím než jsem mu ho vyrval z ruky tak vše ostatní už bylo jen otázkou času. Malý problémek byla málo natažená Bankyho hadice kterou se voda prodírala o poznání déle a odpovídal tomu i pomalejší nástřik. Čas 35,89 nakonec znamenal 3.místo. Vyslovuji tímto pochvalu Ládíkům Hovádkovi a Mikyskovi za pohotové přeškolení na styl „ze země“.

Závěrečný nástup ozdobil svým „brilantním“ proslovem náš okresní principál Emil. Jako obvykle se zamotal do vlastních slov a nevěděl jak skončit J

 Videjko ZDE

Hm, videjko mě při nahrávání na net změnilo formát ze širokoúhlého na 4:3 takže jsme všichni pěkně štíhlí :-))))

VCU Horní Třešňovec 6.6. 2009

Další soutěží okresní ligy byl závod v Horním Třešňovci. Už tradičně na nástřik a užObrazek tradičně na 2B i pro muže. Ranní zahřívací trénink naznačil Milhausovu formu a Bankéřovy omývačské schopnosti. S těmito poznatky jsme se postavili na start hned v úvodu soutěže a na rozdíl od tréninku byl tím kdo rozhodl o čase Milhaus. Výkon 22,06 nebyl zrovna to co jsme si představovali ale s přibývajícím časem se potvrzovala jeho kvalita. Soutěžící se museli vypořádat se zimou a nepříjemným větrem který škodil proudařům a největší favorité postupně padali v pořadí až za nás. Nakonec jsme o vítězství přece jenom přišli když nás v závěru překonal o pouhých 8 setin Bošín. I tak je to parádní výsledek korunovaný nejrychlejším nástřikem prvního terče(20,50) což bylo Bankyho zadostiučinění po raním nevydařeném warm upu.  Obdržené ceny nás ujistili o tom že v Horním Třešňovci se vyplatí být co nejvíc vepředu.

Co se povedlo mužům bohužel neplatí pro ženy. Na rozdíl od předchozí soutěže svůj pokus sice alespoň dokončily, čas 38,57 po dlóóóuhém šroubování koše stačil až na 8. místo.

Videjko :-))))

 Zajímavým zpestřením z dob hasičského pravěku bylo vystoupení mužů z Albrechtic na které se můžete mrknout.       Video ZDE

Fotečky od Vlasty

VCU Kunčický pohár   30.5.2009

Druhý závod okresní ligy a současně první soutěž Extraligy pořádali naši sousedé v areálu pod lipami. V téměř domácím prostředí se nám až na několik výjimek nikdy moc nedařilo a to jsme potvrdili i letos. Startovali jsme hned jako druzí v době kdy ještě nepršelo a podmínky byly snad nejlepší za celý den. Tenhle fakt jsme nevyužili a po chybě na pravém proudu nás čas 60,63 zařadil na chvost startovního pole. Za námi se rovnali postupně už jen týmy které svůj pokus vůbec nedokončili. V Extralize jsme skončili na 42. a ve VCU na 18. místě. Ještě hůř dopadly ženy které se zápisem NP v kolonce pro dosažený čas skončily v obou ligách poslední. Snad příště bude líp!!!  

 
.

    Rybník - pohárovka 9.5. 2009

Soutěž v Rybníku tentokrát nebyla zařazena do ligy, i přesto se ale do vesničky u Č.Třebové sjela celkem solidní konkurence. Většina družstev to stejně jako my považovala za dobrý trénink což v úvodu sezony není vůbec k zahození. S novým strojem jsme šli poprvé na 2B a tak to bylo zezadu trošku opatrnější. I tak se nám povedl čas 16,47 což stačilo na 5. místo. Na pohled to nevypadalo vůbec špatně, posuďte sami.    VIDEO ZDE

 

 

 Okrsková soutěž   8.5. 2009

Prostor u naší hasičárny se v den státního svátku zaplnil hasičskými družstvy z našeho okrsku aby stejně jako každý rok z jara zabojovali o postup do dalších kol celostátní soutěže v požárním sportu. Náš sbor reprezentovalo pouze družstvo mužů v kategorii II. Poprvé se v ostrém závodě představil proudař Kuba Hlavsa a své první vystoupení si náležitě užil. Už jsme skoro zapoměli na Bankéřův Bystřecký taneček mezi hadicemi a tak nám Kuba připoměl jakže to tenkrát bylo:-)))). No a aby toho nebylo málo tak vše okořenil srážkou s Milhause. Pokus jsme i přes tuhle kulturní vložku dokončili ale čas 47s byl nejpomalejší ze všech:-(((. No co ,stane se. Za rundu velkejch panáků jsme na tuhle záležitost rychle zapoměli:-))).

Video útok                            Video pořadovky

  Vysoké Mýto VCU  3.5.2009

Sezona 2009 začala pěkně zostra když jsme ze zimního spánku skočili rovnou do první ligové soutěže. Během několika tréninků jsme se opatrně seznámili s novým strojem a pak jsme vyrazili na úvodní závod Velké ceny Ústeckoorlicka do Vysokého Mýta. Jako první se ve dvoukolové soutěži předvedli muži. Na kvalitní trati za pěkného počasí jsme zvolili pro první pokus opatrnější taktiku a ta se vyplatila v podobě času 18,46 což po prvním kole stačilo na třetí místo za oběma Kunčickými týmy. Ve druhém kole jsme trochu přidali ale zlepšení času jsme se díky prostřiku na levém proudu nedočkali. I přesto to bylo solidních 18,7. Poté nás trojice soupeřů o pár desetinek přeskočila a tak jsme v konečném hodnocení obsadili 6.místo. S výsledkem a především s výkonem jsme pro začátek určitě spokojeni.

Po mužích nastopily ke svým pokusům ženy a naše holky předvedly dva vyrovnané pokusy 20,04 a 20,2 což nakonec stačilo na 5.místo.

Pauzu mezi posledním útokem a vyhlášením výsledků zpestřila soutěž o nejrychlejší "zadek" ve které šlo, jak název napovídá ,o co nejrychlejší zavodnění stroje a desetimetrového béčka. V této nezvyklé disciplíně vybojovalo naše mužské trio bronzové medaile když seplo časomíru na hodnotě 8,91s. Ženy se tohoto klání nezúčastnily.

Video našich pokusů je ZDE

.

Kalendář soutěží zařazených do VCU

1.

Vysoké Mýto

3.5.2009

NE

3B sklopky

2.

Letohrad - Kunčice

30.5.2009

SO

3B sklopky

3.

Horní Třešňovec

6.6.2009

SO

2B nástřik ?

4.

Černovír

27.6.2009

SO

3B nástřik

5.

Bystřec

4.7.2009

SO

3B sklopky

6.

Dolní Třešňovec

11.7.2009

SO

3B nástřik

7.

Česká Třebová

18.7.2009

SO

3B sklopky

8.

Mladkov

25.7.2009

SO

3B sklopky

9.

Brandýs nad Orlicí

22.8.2009

SO

3B sklopky

10.

Lanškroun

5.9.2009

SO

3B sklopky

11.

Lanšperk

12.9.2009

SO

2B sklopky

12.

Nekoř

19.9.2009

SO