Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na této stránce najdete počínaje srpnem 2008 informace o výjezdech naší jednotky.

ObrazekObrazekObrazek

11.1. 2010

V půl sedmé večer jsma byli povoláni k zapadlému kamiónu na Kunčicích na tradičním místě pod prodejnou. Zpříčený návěs s 24tunami rašeliny jsme s vypětím všech sil naší Lízy srovnali do směru jízdy a ještě jsme ho po Kunčicích doprovodili k pile. Asi by neškodilo oprášit ruská slovíčka páč s Litevským řidičem jsme se domlouvali dost obtížně.

3.1. 2010

Nový rok jsme zahájili poměrně pohodovým výjezdem opět do Lukavice k požáru sazí v komíně. Dohlédli jsme na činnost Žamberecké profi jednotky a zhruba po půlhodince jsme odjeli zpět na základnu.

.......2010......2010.....2010......2010.....2010.....2010....2010....2010......2010.....2010......2010.....2010.....2010....2010...

23.12.2009

Poslední výjezd roku 2009 směřoval do Lukavice k převrácenému osobnímu autu. Naštěstí se nepotvrdilo avizované zaklínění osob a posádka byla při našem příjezdu bez zranění venku. Auto jsme převrátili zpátky na kola a odstrkali mimo komunikaci. Tím naše činnost skončila.

12.12 2009

 17:58 Požár nízké budovy Orličky. Na místo vyjeli obě CAS s posádkou osmi hasičů. Po příjezdu na místo už byla v plamenech celá střecha a zasahovali zde jednotky profesionálů ze Žamberka  a Lanškrouna a dobrovolné jednotky z Orliček,Jablonného a Lanškrouna. Naše práce spočívala v doplňování cisteren, zálohy s dýchací technikou a vyklizení půdních prostor. Během celého zásahu nenastali žádné komplikace,jen byli hodně ledovaté příjezdové komunikace a jeden z místních občanů si stěžoval na naši práci tak vehementně,že jsme musely dýchat policii zda nejsme pod vlivem alkoholu. Což se samozřejmě nepotvrdilo. Ve 21:30 jsme byly zpět na základně.

18.11.2009

6.17hod. - Raní výjezd do areálu bývalé Hedvy k hořícímu bavlněnému odpadu v kontejneru byl celkem jednoduchou záležitostí.

11.11.2009

7.15.hod.- Operačním střediskem jsme vyzváni k výjezdu do Dolní Dobrouče. Požár bývalého zemědělského stavení vypadá na první pohled dost hrozivě. Zasažena je stodola, kůlna a přilehlé přístřešky. Neobydlená obytná část zůstala nedotčena. Liazka zasahuje z jihovýchodní strany a Tatra doplňuje vodu nejen nám ale i ostatním zasahujícím jednotkám. Vzhledem k silnému zakouření prostoru ve dvoře nasazujeme dýchací techniku. Po lokalizaci požáru pomáháme domácím s dohašením a před polednem se vracíme na základnu.Fotky naleznete ve fotogalerii na hlavní straně.

Video 1              Video 2

18.10. 2009

Čas 19.39 - opět technická pomoc a opět zprůjezdnění komunikace.

15.10. 2009 

Počasí si pro nás připravilo opravdové překvapení v podobě přívalů sněhu,který hodně zatížil větvě listnatých stromů a nás nenechal celý den v klidu. První výjezd jsme zaznamenaly v 06:21 hod. Jednalo se o zprůjezdnění silnice Letohrad-Mistrovice. Na místo jsme vyrazili s maličkým zpožděním,protože vypnutá elektřina a tma dělali problémy už při domácím oblékání a hlavně při otevírání vrat :o)
Při příjezdu na místo jsme uklidili popadané větvě a začali s řezáním nebezpečně nahnutých stromů. Liazka odjela do Mistrovic vytáhnout zapadlá auta. Na základnu jsme se vrátily kolem deváté hodiny.
Po umytí aut jsme byli požádáni KOPISem o zprůjezdnění silnice z Jablonného nad Orlicí do Verměřovic a Bystřece. Na místě jsme našly jen jednu nebezpečně nahnutou břízu a tak se poroučela k zemi. Větší překvapení pro nás byla větev,která nám bez sebe menšího varování spadla těsně Tatru a lehce nám poškodila přední blikačku. Další zásah dostala Liazka při cestě zpět,když byla zasypána sněhem z blíže neurčeného stromu. Na základnu jsme se vrátily v 12:00 hod.

Po opětovném umytí aut a vyčištění pilek jsme se chystali na odpolední kávičku,ale operační byl zásadně proti a dal nám to jasně najevo,když nám v 12:37 hod. rozhoukal sirénu přímo nad hlavami. Ihned jsme vyrazili na silnici 1/11 Žamberk-Šedivec kde nás čekala asi největší fuška v podobě hodně vzrostlých stromů které vypadali  že půjdou každou chvíli k zemi. Na místě se nám podařilo několik stromů shodit bez problémů a některé nadělali hodně velké vrásky nejen našim pilařům. Nakonec se vše podařilo a po zhruba dvouhodinové m zásahu mohl být tento úsek prohlášen za čistý a relativně bezpečný.

Po konečném třetím umytí aut a vyčištění pilek jsme se rozjeli domů a ten den se naštěstí už neviděli.

Během dne jsme byli vysláni ke třem událostem,pořezali několik stromů,uklidili desítky větví a vyprostili ze sněhového zajetí dva automobily.  

12.10. 2009

Po delší době jsme byli vyzváni operačním střediskem k výjezdu. Cílem bylo Jablonné nad Orlicí a důvodem požár bytu. Událost na serveru Požáry .cz popsala naše tisková mluvčí takto - Dne 12. října ve 21.10 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár bytu v pečovatelském domě v Jablonném nad Orlicí. Na místo ihned operační důstojník vyslal profesionální jednotku hasičů ze Žamberka a dále dobrovolné hasiče z Mladkova, Letohradu a Jablonného nad Orlicí.
Hasiči ihned po příjezdu zjistili, že hoří v bytě ve druhém nadzemním podlaží. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že v bytě se udusila a uhořela jedna osoba. Požár hasiči dostali pod kontrolu ve 21.35 hodin. Požár byl zlikvidován ve 21.54 hodin. Hasiči evakuovali 10 lidí z bytů, které se nacházely nad hořícím bytem.
Dále hasiči odvětrali zakouřené prostory pomocí přetlakové ventilace. Příčina vzniku požáru je nyní předmětem dalšího vyšetřování. Škoda, která vznikla při požáru, nebyla dosud vyčíslena.

Z naší jednotky zasahovali pouze dva hasiči v dýchací technice.

23.7. 2009

Po nočním větrném a bouřkovém řádění byla jednotka povolána k odstranění  nalomené větve která zasahovala do silnice mezi Letohradem a Dobroučí. Dvoučlenná posádka Liazky se nejprve pokusila strhnout větev ručně a po neúspěchu této akce přišla ke slovu technika. Liazka zabrala, větev spadla a bylo hotovo.

15.6. 2009

V časných ranních hodinách zasahovala jednotka u požáru osobního auta v "šediváku".       Foto: ZDE 

6.4. 2009

Jednotka zasahovala pár minut po 21.hodině na náměstí v Žamberku kde hořela střecha bývalého hotelu Modrá Hvězda. Dva hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích.I přes komplikované podmínky byl zásah celkem rychlý a jednotka byla před půlnocí doma.        foto zde....

19.1. 2009

Tentokrát jsme v 17.35 vyjížděli opačným směrem na Žamberk a stejně jako v předchozích případech nebylo našeho zásahu potřeba.

14.1. 2009

V 16.16 nám byl vyhlášen poplach s cílem opět v Jablonném nad Orlicí. A opět nebylo našeho zásahu třeba. Domácí hasiči zlikvidovali zřejmě menší požár tak rychle že jsme byly operačním střediskem odvoláni už v okamžiku kdy jsme jim hlásili výjezd k zásahu.Tatra tak ujela jen pár metrů a Cas 25 nevyjížděla vůbec.

10.1.2009

Druhý letošní výjezd si pro nás operační středisko připravilo na mrazivou noc z pátka na sobotu. Ve 2:34 hod. jsme byli vysláni na požár přístřešku v Jablonném nad Orlicí. Po přijetí na místo už měli plameny pod kontrolou místní hasiči a našeho zásahu nebylo potřeba. Po deseti minutách jsme byli odesláni zpět na základnu.

5.1.2009

První výjezd roku 2009 na sebe nenechal dlouho čekat. Dvě minuty po desáté hodině večer nám byl vyhlášen poplach a ohlášen požár dodávky u nádraží. Po příjezdu na místo byl vysokotlakem zlikvidován menší požár v kabině zelinářovy Avie který vznikl pravděpodobně při nabíjení autobaterie. Zásahu přihlížel i starosta města.

Foto: ZDE 

.............2008..........2009.........2008..........2009............2008...........2009...........2008.......2009.............

27.11. 2008

Požár sazí v komíně v rodinném domku na Kunčicích. Jednotka nezasahovala.

20.10. 2008

Po čtvrté hodině odpoledne jsme byli vysláni k dopravní nehodě u železničního podjezdu pod náměstím. Drobná kolize Simsona s Felicií se obešla bez újmy na zdraví i majetku. Lékaři pouze provedli vyšetření řidiče motocyklu. Uklízet nebylo co a tak jsme po chvíli odjeli zpět na základnu.

13.10. 2008

V 17.04 vyhlášen poplach. Nahlášen byl požár kravína v Dlouhoňovicích. Menší požár slámy se naštěstí povedlo včas zlikvidovat před jeho rozšířením.

Foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/Pozar_kravina-Dlouhonovice_13.10.2008/

8.10. 2008

Námětové cvičení se uskutečnilo v Červené

Foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/Nametove_cviceni_8.10.2008/

30.9. 2008

Poslední zářijový den jsme vyjížděli do Sobkovic. Z původně ohlášeného požáru domku se nakonec vyklubalo nenahlášené pálení větví a nepořádku. Žádný zásah se tedy nekonal a po obhlídce situace a nahlášení se veliteli zásahu jsme odjeli zpět na základnu.

Foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/Pozar-paleni_klesti-Sobkovice_30.9.2008/

3.9. 2008

Druhý zářijový výjezd na sebe nenechal dlouho čekat.Ve 23:08 jseme vyjížděli opět do Nekoře,ale tentokrát na požár kolny u mateřské školky ve které byly uskladněny hračky a zahradní technika.V době našeho příjezdu už byly na místě profesionálové ze Žamberka a dobrovolní hasiči z Nekoře a Líšnice,kteří již měli požár pod kontrolou. Naše jednotka provedla důkladnou prohlídku přilehlé školky,zda se požár nedostal i sem. Díky včasnému zásahu se obavy nepotvrdily a naše jednotka byla půl hodiny po půlnoci odeslána zpět na základnu.   foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/3.9._Pozar_kolny-Nekor/#album

1.9. 2008

První zářijový výjezd jsme absolvovali  už tradičně po desáté večerní ve 22.06. Jedeme do Nekoře k požáru starých hokejových kabin. V době příjezdu už byla celá dřevěnná stavba v plamenech. Po dohodě s majitelem se objekt nechal dohořet a tak jsme pouze ochlazovali okolní stromy. Asi po hodině došlo k dohašení zbytků požáru.

Foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/1.9.2008_Pozar_hokejovych_kabin-Nekor/#album

27.8. 2008

Druhý výjezd v tomto dni nám byl vyhlášen ve 22.15. Cílem je tentokrát bývalá hospoda v Dlouhoňovicích. Stejně jako dopoledne "dohlížíme " na činnost Žambereckých jednotek a stejně jako dopoledne není našeho zásahu potřeba. Zhruba po půl hodině jsme velitelem zásahu odesláni zpět.

Foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/27.8.2008_Pozar_stare_hospody-Dlouhonovice/#album

27.8. 2008

V 8.22 je vyhlášen poplach, vyjíždíme k bytovému požáru do Žamberka. Menší požár v paneláku u "žirafy" likvidují domácí jednotky a našeho zásahu není třeba. Po několika minutách se vracíme na základnu.

14.8. 2008

V 16.28  opět vyjíždíme k zásahu. Cílem je tentokrát požár pole u Sobkovic. Vyjíždí pouze Tatra, jednalo se o požár slámy za kombajnem a likvidaci zvládla jednotka z Jablonného která dorazila na místo jako první.

Foto:  http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/14.8.2008_Pozar_pole-Sobkovice/ 

13.8. 2008

Tatra stále zasahuje v Líšnici. V průběhu dne dochází k vystřídání lidí a dohašování pokračuje až do večerních hodin.

12.8. 2008

Výjezd k požáru zemědělského objektu v Líšnici. Po příjezdu na místo byla už v plamenech prakticky celá střecha kravína. Posádka tatry zahájila zásah ze západní Obrazekstrany v místě pravděpodobného vzniku požáru.. Cas 25 zasahovala ze severu kde mimo jiné ochlazovala sousední objekt. Požár se podařilo dostat pod kontrolu zhruba po 45minutách. Při následné likvidaci jsme využili jako stříkací plošinu sousední sila. Tatra byla napojena na plošinu z UO a dodávala vodu. U cas25 bylo nutné odstranit defekt zadní pneumatiky. Ve 22.15 byla posádka cas 25 odeslána na základnu a na místě zůstala pouze Tatra.

Foto zde:  http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/12.8.2OO8_Pozar_kravina-Lisnice/ 

Reportáž TV Nova: http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=13.08.2008&238m=p&238p=SNIDANE&238v=142790 

11.8. 2008

V 15.42 nám byl vyhlášen poplach s výjezdem k požáru lesního porostu poblíž Lukavice. Naštěstí se nejednalo o žádný velký oheň a chvíli trvalo než jsme ho vůbec Obrazeknašli. Nasadili jsme 3 céčkové proudy a s  podporou dalšího Žambereckého jsme požár rychle lokalizovali. Následná likvidace a dohašení trvala zhruba hodinku.

Foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/11.8.2008_Pozar_lesa-Lukavice/

4.8. 2008

Odstranění spadlého stromu. V odpoledních hodinách se přes Letohrad a okolí přehnala bouřka doprovázená silným větrem a výsledek se brzy dostavil. Jednotce byl vyhlášen poplach s výjezdem na trať z Let. do UO. Důvodem byly spadlé stromy a trolejové vedení na projíždějící vlak. V zápětí jsme byli přesměrováni ke spadlému stromu na tradiční místo u pily. Strom zcela zablokoval silnici a částečně zasáhl i střechu . Komunikace byla zprůjezdněna zhruba po 30 minutách.

Foto: http://sdhletohrad.rajce.idnes.cz/4.8.2008_Technicka_pomoc-spadly_strom_u_pily/#P8048159.JPG