Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti soutěžního družstva mužů

Ročník 2008

Sezona 2008 začala jako obvykle okrskovou soutěží kterou pořádal sousední Orlický sbor. Vzhledem k věkovému průměru jsme stejně jako v předchozím roce závodili v kategorii II. a stejně jako v předchozím roce jsme se radovali z prvenství.

O dva dny později začala soutěží v Rybníku u České Třebové Velká cena Ústeckoorlicka v požárním útoku. Do třináctidílného seriálu jsme vykročili dvacátým místem za čas 28,16 na 2B sklopky. Důvodem bylo nenapojené béčko u rozdělovače.

Druhou zastávkou ligy byl Kunčický pohár spojený s Extraligou. V záplavě kvalitních výkonů nejlepších Českých družstev sice náš čas 20,12 zapadl až do druhé poloviny výsledkovky , přesto jsme ale získali prvních 11bodů do tabulky okresní ligy.

Ještě tučnější bodový přírůstek jsme zaznamenali v Horním Třešňovci kde nás pouhá setinka dělila od vítězství.Potěšil nás i předvedený výkon , čas na 2B nástřik byl 19,99 což je jen 55 setinek od ligového rekordu.

Hned další den se závodilo znovu. Hostitelem čtvrtého ligového závodu bylo Vysoké Mýto. Dvoukolová soutěž sice dává prostor k nápravě nějakého nezdaru, když si ale rozložíte chybičky rovnoměrně do obou pokusů jako se to podařilo nám, nic lepšího než desáté místo z toho nemůže být. Následovala soutěž v Černovíru, tentokrát na nástřikové terče a výkon 25,73 nám vynesl 4.místo a dalších 11bodů do tabulky. Tím naše období hojnosti na nějakou dobu skončilo a na několik následujících soutěží bychom raději zapomněli. Pokus na Bystřeckém poháru byl jako vystřižený z klipu „Neváhej a toč“. Začalo to nějak divně zamuchlaným béčkem,pokračovalo nedotaženým rozdělovačem a skončilo dlouhým nástřikem takže 0 bodů.  Jedním bodem za 15 místo byl odměněn stejně neúspěšný pokus v Dolním třešňovci. Tentokrát si člunkový běh k terči ,zpět a znovu kterči po ztrátě půspojky vyzkoušel pravý proudař.  O něco lepším výsledkem a jen o malinko lepším výkonem jsme se prezentovali na novém náměstí v České Třebové odkud jsme si odvezli 8bodů za 8 místo. S následujícím dvoukolovým závodem v Mladkově jsme naložili nachlup stejně jako s tím ve Vysokém Mýtě.Oba pokusy se nám povedlo pokazit a jediný rozdíl byl v tom že chyby byly větší a body tudíž žádné.

O poznání lepší to bylo v Brandýse nad Orlicí kde jsme si časem rovných 19 vteřin zajistily 10 bodů za 6 místo a v následujících vyřazovacích bojích jsme se prokousali až do finále ve kterém jsme podlehli Vysokému Mýtu.

Očekávaný vzestup našich výkonů po celkem vydařené soutěži se však bohužel nekonal o čemž jsme se přesvědčili hned o týden později v Lanškrouně. Zásluhou prostřiku levého proudu jsme skončili až na 11 místě.Ještě o místečko horší pozici jsme obsadili na předposlední ligové soutěži v Lanšperském podhradí. Na vině byl tentokrát zádrhel při šroubování koše.

Na závěrečný závod Velké ceny Ústeckoorlicka do Nekoře jsme tedy odjížděli ve zcela jiné pozici než v předchozích letech. Zatímco dřív jsme bojovali o co nejlepší pozici na stupních vítězů, teď jsme chtěli urvat alespoň poslední finančně ohodnocené osmé místo. To se nakonec díky opravdu povedenému útoku povedlo a přesto že nám vítězství i tentokrát o 6 setin uniklo, alespoň se závěrečnou soutěží můžeme být spokojeni.

Spokojeni rozhodně nemůžeme být s celou sezonou která se nám, jak je patrné z uvedených výsledků, vůbec nepovedla. Kvalitních týmů přibývá a každá i malá chybička znamená propad ve výsledkové listině o několik míst. S tolika chybami kolik se nám jich povedlo vyrobit v uplynulé sezoně na lepší než osmé celkové místo rozhodně nemůžeme pomýšlet. Snad se z toho dostatečně poučíme a na sezonu 2009 se připravíme lépe.   

.

.